Ytrehus - Nordgulenský fjord - od 250 EUR

Popis lokality

Rybárske centrum leží pri Midtgulenskom pobreží obklopené horami s tmavými lesmi a početnými stádami chovných oviec na konci Nordgulenského fjordu. Príroda je tu naozaj nádherná. Pri pohľade z terasy na majestátne vrchy, pod ktorými sa rozprestiera obrovská plocha kľudnej vody, na chvíľu prestanete dýchať. Voda je tu priezračná, ostatne asi ako všade v Nórsku a už z brehu vidíte na dne množstvo hviezdíc.
Keď sme sem prvý krát prišli na obhliadku lokality, len tak sme skúsili nahodiť. Ani nie po 2 minútach sa na udicu chytila makrela. Bol to skutočný zážitok. Chvíľu sme si mysleli, že tá makrela nás prišla privítať, pretože v priebehu ďalších dní sme ich nachytali neúrekom.

Rybárske domy sú vybavené vonkajším horúcim bazénom a vnútornými jakuzzami. Tento rezort je ideálny pre rodinné dovolenky, no najmä kvôli obrovskému množstvu rýb v tunajšom fjorde, je to ideálna lokalita na rybárčenie. Rybárči sa tu rovno z brehu, takisto aj z fjordu a tiež na otvorenom mori.

Na otvorené more je to člnom 25 minút. Sezóna vhodná na lov rýb je od apríla do septembra. K dispozícii je veľká loď na celodenné výlety na otvorené more a taktiež profesionálny rybársky sprievodca, ktorý vám rád ukáže najlepšie miesta na chytanie rýb.

Najčastejšie lovené ryby v tejto lokalite

Mieň - rekord 25 kg, treska - rekord 17 kg, sumec - rekord 40 kg, treska tmavá 7 kg

Niektorí rybári sú tu už 12tu sezónu a veľa z nich chodí do roka aj dva krát. Veľmi populárnym sa stalo toto miesto pre inštruktora potápania zo Slovenska, práve kvôli dobrej viditeľnosti, ktorá v zime dosahuje až 50metrov. Nájdete tu všetky populárne druhy nórskych rýb. Tresku, makrelu, halibuta, morského čerta, lenga, lunga apod..K dispozícii pre hostí

- rybárske náčinie, a lode k prenájmu
- vodné športy, kajaky a potápanie
- WIFI zdarma
- chytanie lososa v rieke
- komfortná a plne vybavená čistiareň rýb
- vonkajší gril

Ubytovanie

  • Ubytovanie hneď pri fjorde.
  • Benzínové 40 koňové člny na rybačku na fjorde. Veľký čln až pre 12 rybárov pre rybačky na otvorenom mori.
  • Ubytovacie jednotky od 2 do 15 osôb. K dispozícii sú dva domy pri mori.
  • VONKAJŠÍ VYHRIEVANÝ BAZÉN pre 6 osôb.
  • Kompletne zariadená a vybavená kuchyňa.
  • Umývačka riadu, práčka, chladnička, mikrovlnka, veľké mraziace boxy, TV, kávovar apod.
  • Samostatné spálne, veľká spoločenská miestnosť
  • Externá vybavená čistiareň rýb
  • Blízkosť obchodu s potravinami a základnými produktami dennej spotreby

Doprava do Trysnes

Cesta do Ytrehusu je dlhá cca 2000 km. Štartuje sa z Bratislavy v noci zo štvrtka na piatok. Okolo obeda v piatok prichádzame do mesta Rostock na severe Nemecka, kde sa trajektom prepravíme po Baltskom mori až do Švédska, do mesta Trelleborg. Cesta po mori trvá cca 6 hodín. Je to perfektná príležistoť ako si oddýchnuť a pripraviť sa na cestu po Nórsku.
Čaká nás ďalších 1000km. Pokračujeme ďalej v ceste cez Malmo, Gotteburg až do Osla. Cesta je až doposiaľ príjemná a komfortná.
Od Osla po náš cieľ ideme už len cez hory cca 500km. Scenérie sú dych vyrážajúce a pri pohľade si mnohí z nás uvedomujeme majestnátnosť prírody. No treba sa mať na pozore, cesty v horách sú mierne nebezpečnejšie ako tie v nížinách. Nie je raritou vidieť stádo losov. Do cieľa dorážame pre obedom. No náročná cesta sa oplatila.
Odmenou nám je nebesky čistý vzduch a nádherné prostredie.
Rybačka už čaká! :-)

Fotogaléria Termíny Kompletný cenník Na stiahnutie

Rybačka v Nórsku Sen každého rybára

Zažite aj vy neopakovateľnú rybačku.
Spoznajte čaro drsnej prírody a ulovte
tie najkrajšie kúsky vo vašom živote.

Viac