Trysnes Marína - Trysfjord fjord - od 220 EUR

Popis lokality

Morský rybolov
Trysnes sa nachádza v ústí fjordu Trysfjord a je naozaj rajom pre morských rybárov. Tento malý prístav má ubytovaciu kapacitu až 40 osôb a južný ráz krajiny cítite nielen vďaka príjemnej celoročnej teplote ale aj vďaka množstvu menších, či väčších lodí, ktoré tu kotvia. Je to ideálne miesto pre morský rybolov. Otvorené more je 15min cesty člnom. Najmä na jar a jeseň je vhodný čas na výbornú rybačku. Chytiť tu môžte takmer všetky druhy nórskych rýb. Najpočetnejšie sú však tresky, platýze, morské ostrieže, úhory, makrely, haringy. K dispozícii je veľká loď na celodenné výlety na otvorené more a taktiež profesionálny rybársky sprievodca, ktorý vám rád ukáže najlepšie miesta na chytanie rýb. V hlbšom mori sa treska najčastejšie chytá do mája, ale pobrežná treska sa tu chytá počas celého roka.

Riečny rybolov
Sezóna pre sladkovodné rybolov je začiatok júna až do polovice septembra. Počas tohto obdobia chytíte lososa, pstruha, zubáča a úhora. Chytá sa na neďalekých riekach Audna, Mandalselva a Otra. Rybárske povolenie je možné získať aj na jeden deň. Stačí zaplatiť kolok na pošte.

Trysnes Marina je obklopená morom a sviežou prírodou. Oblasť ponúka však okrem mora a ostrovov aj ďalšie atrakcie. Krásna príroda a lesy sú ako stvorené na prechádzky na čerstvom vzduchu. Priamo v areáli sa nachádza obchod s potravinami a rybárskym náčiním, čerpacia stanica, tenisové kurty, plážový volejbal a mini plážový volejbal pre deti. Priamo na móle je novootvorená luxusná reštaurácia. Trysnes je dobre známa pre krásne okolie a malé ostrovy uprostred prekrásnej prírody s malými plážami. Väčšina z asi 1200 ostrovov je k dispozícii bez žiadnych poplatkov pre všetkých.

Vhodné miesto aj pre rodiny s deťmi!K dispozícii pre hostí

- rybárske náčinie, a lode k prenájmu
- plážový volejbal
- WIFI
- aj riečny rybolov
- komfortná a plne vybavená čistiareň rýb
- vonkajší gril

Ubytovanie

  • Ubytovanie hneď pri fjorde, parkovanie lodi priamo pri terase vášho bytu.
  • Benzínové 50 koňové člny na rybačku na fjorde pre 4 ľudí alebo dieslové 5 koňové člny pre max.6 osoby.
  • Ubytovacie jednotky od 4 do 9 osôb. Kapacita ubytovacích priestorov do 40 osôb.
  • Kompletne zariadená a vybavená kuchyňa.
  • Umývačka riadu, práčka, chladnička, mikrovlnka, veľká samostatná mraziareň, TV, kávovar apod.
  • Samostatné spálne, veľká spoločenská miestnosť
  • Externá vybavená čistiareň rýb
  • Blízkosť obchodu s potravinami, rybárskym náčiním a základnými produktami dennej spotreby

Doprava do Trysnes

Cestná doprava
S pohodlným mikrobusom. Odchod v piatok ráno o 6 hod. Cestujeme cez Českú republiku, Nemecko až do Dánska do prístavu Hirtshals. Odtiaľ ďalej sa plavíme trajektom do Kristiansandu do Nórska. Cesta do Hirsthals je dlhá cca 1500 km a cestujeme 14 hodín s pravidelnými prestávkami. Z Hirtshals do Kristiansadnu je to trajektom približne 2 hodiny. Po vylodení sa v Nórsku nás čaká už len posledných 30 minút cesty a sme na mieste. Cesta do tejto destinácie je veľmi komfortná najmä kvôli relatívne krátkej vzdialenosti a jazdou z 90% po diaľnici.
Letecká doprava
Lietadlo odlieta z Viedne. Cesta do Kristiansandu trvá približne 5 hodín. Z Kristiansandu je zabezpečená preprava autom do Trysnes Marina. Cena dopravy závisí od aktuálnej ceny prepravcu. Fotogaléria Termíny Kompletný cenník Na stiahnutie

Rybačka v Nórsku Sen každého rybára

Zažite aj vy neopakovateľnú rybačku.
Spoznajte čaro drsnej prírody a ulovte
tie najkrajšie kúsky vo vašom živote.

Viac