Sorbovag - Sognefjord - od 200 EUR

Popis lokality

Morský rybolov
Sørbøvåg je príjemná lokalita priamo pri začiatku svetovo presláveného najdlhšieho fjordu na svete-Sognefjord. Lokalita je veľmi blízko Golfského prúdu, preto tu v zime nemajú ľad a teda je prístupná pre rybárov počas celého roka. Dĺžka tohto fjordu je až neuveriteľných 280 km a maximálna hĺbka dosahuje 1200 m. Oblasť je veľmi vyhľadávanou lokalitou pre rybárov, ktorí sa sem vracajú už roky za dobrým úlovkom. Rekord je 20 krát. Dobré podmienky rybolovu sú tradične priamo na fjorde ale aj na blízkom otvorenom mori, otvorené more je vzdialené približne 40 min loďou. Toto miesto je vhodné tiež na turistiku. Okolité lesy ponúkajú množstvo lesných cestičiek. Miesto je taktiež prispôsobené pre vozíčkarov.

K dispozícii je aj veľká loď pre celodenné výlety na more s profesionálnym kapitánom. Takisto vás oblasťou vie previesť profesinálny rybársky sprievodca špecializovaný práve na túto lokalitu a ukázať vám najlepšie miesta na rybačku.

Táto oblasť je výborným východiskovým bodom pre pešiu turistiku, výlety loďou, rybárčenie, kanoistiku, plávanie, potápanie, jazdu na bicykli a na koni. Okrem toho je tu tiež detské ihrisko a bazén, aromaterapia / spa, potápačské centrum a biliardový klub.

Najčastejšie lovené ryby v tejto lokalite

treska, mieň morský, dogfish, morský čert, merlúzy, sumec, makrela, sleď, losos, halibutK dispozícii pre hostí

- rybárske náčinie, a lode k prenájmu
- WIFI
- možnosti vodných športov
- komfortná a plne vybavená čistiareň rýb
- biliardový klub

Ubytovanie

  • Ubytovanie hneď pri fjorde, cca 40 min od otvoreného mora
  • Benzínové 50 koňové člny na rybačku na fjorde pre 4 ľudí alebo dieslové 5 koňové člny pre max.6 osôb.
  • Ubytovacie jednotky od 4 do 7 osôb. Kapacita ubytovacích priestorov do 20 osôb.
  • Kompletne zariadená a vybavená kuchyňa.
  • Sauna a vírivka
  • Umývačka riadu, práčka, chladnička, mikrovlnka, veľká samostatná mraziareň, TV, kávovar apod.
  • Samostatné spálne, veľká spoločenská miestnosť
  • Externá vybavená čistiareň rýb
  • Supermarket a čerpacia stanica priamo za domom


Doprava do Sorbovagu

Cesta do Sorbovagu je dlhá cca 2100 km. Cestujeme pohodlným mikrobusom. Odchod z Bratislavy je o 1 hod ráno v piatok. Cestujeme do nemeckého prístavu Rostock asi 8 hodín kde nastupujeme na trajekt do švédskeho Trelleborgu. Cesta po mori trvá 6 hodín, čo je dobrá príležitosť na oddych. Objednať sa dá aj kajuta so sprchou a posteľami. Cestu spríjemňuje kino, kde si môžte pozrieť aktuálne filmy. Z Trelleborgu cestujeme ďalej na Oslo. Od Osla nasleduje krásna vysoko horská cesta dlhá 540 km. Do cieľovej destinácie vchádzame po ôsmich hodinách cesty, v sobotu pred obedom. .
Fotogaléria Termíny Kompletný cenník Na stiahnutie

Rybačka v Nórsku Sen každého rybára

Zažite aj vy neopakovateľnú rybačku.
Spoznajte čaro drsnej prírody a ulovte
tie najkrajšie kúsky vo vašom živote.

Viac